Breaking News
Home / Morigaon / লাহৰীঘাটত ঝাড়ু বাবাৰ আবিৰ্ভাৱ

লাহৰীঘাটত ঝাড়ু বাবাৰ আবিৰ্ভাৱ

ভিৰ ! হাজাৰ হাজাৰ লোকৰ ভিৰ । পিছে কিহৰ এই ভিৰ ? আপুনি হয়তো ভাবিছে কোনো জনপ্ৰতিনিধি বা হিৰো হিৰুইন আহিছে । কিন্তু এয়া আপোনাৰ ভুল ধাৰণা । পিছে কি এয়া ? চাওক আমাৰ লাহৰীঘাটৰ সাংবাদিক তামজিদুৰ ৰহমানে প্ৰেৰণ কৰা এক বিশেষ প্ৰতিবেদন ।

আপোনাৰ পেটৰ বিষ , মূৰৰ বিষ , পেৰালাইছিছ আদি বেমাৰ আছে নেকি ? যদি আছে তেন্তে আহক লাহৰীঘাটলৈ ।

পিছে ৰব ! কিয় কৈছোঁ জানেনে ? বিজ্ঞানৰ যুগতো লাহৰীঘাটত আবিৰ্ভাৱ হৈছে ঝাড়ু বাবাৰ । সম্পূৰ্ণ বিনামূলীয়া চিকিৎসা কৰে বাবাই । এই বাবা জন হৈছে লাহৰীঘাটৰ তেঙাগুৰিৰ হবিবুৰ ৰহমান উৰফে হবিবুৰ পাগলা । ঝাড়ু বাবাই চকুৰ পলকতে আৰোগ্য কৰিব পাৰে বিভিন্ন ৰোগৰ পৰা । দুৰ দূৰণিৰ পৰা অজস্ৰ লোক আহিছে বাবাৰ ওচৰত। সম্পূৰ্ণ বিনামূলীয়া চিকিৎসাৰ বাবে ভিৰ কৰিছে হাজাৰ হাজাৰ লোকে । বহু লোকে আৰোগ্য লাভ কৰিছে বুলিও আমাক জানিব দিয়ে ।শিক্ষিত লোকেও চিকিৎসা কৰিবলৈ এৰা নাই বাবাৰ ওচৰত । পিছে এই বাবাই কেনেকৈ ভাল কৰে অজস্ৰ জনক ? কি যাদু আছে এই ঝাড়ু বাবাৰ হাতত ?বিজ্ঞানৰ যুগতো অজস্ৰ লোকে চিকিৎসাৰ বাবে ডাক্তৰৰ ওচৰত চিকিৎসা নকৰাকৈ ঝাড়ু বাবাৰ ওচৰত চিকিৎসা কৰাটো কিমান বিশ্বাসযোগ্য ? সঁচাকৈ ঝাড়ু বাবাই ৰোগৰ পৰা আৰোগ্য কৰিব পাৰে নেকি ?

About Debrata Pyne

Check Also

৭২ তম গণৰাজ্য দিবসত মৰিগাঁৱত পতাকা উত্তোলন কৰে মন্ত্ৰী পীয়ুজ হাজৰিকাই

সমগ্ৰ দেশৰ লগতে ৭২তম গণৰাজ্য দিৱসটি মৰিগাঁও জিলা প্ৰশাসনেও উলহ মালহেৰে উদযাপন কৰে। অনুষ্ঠানত মুখ্য …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *