Breaking News
Home / Dhubri / ধুবুৰীৰ গোলকগঞ্জৰ আলোকঝাৰী প্ৰস্তাবিত সংক্ষৰিত বনাঞ্চলত জৈৱবৈচিত্ৰ উদ্যানৰ শুভ উদ্বোধন ৰাজ্যিক বন আৰু পৰিবেশ মন্ত্ৰী পৰিমল শুক্লবৈদ্যৰ

ধুবুৰীৰ গোলকগঞ্জৰ আলোকঝাৰী প্ৰস্তাবিত সংক্ষৰিত বনাঞ্চলত জৈৱবৈচিত্ৰ উদ্যানৰ শুভ উদ্বোধন ৰাজ্যিক বন আৰু পৰিবেশ মন্ত্ৰী পৰিমল শুক্লবৈদ্যৰ

আজি ধুবুৰী জিলাৰ গোলকগঞ্জ বিধান সভা সমষ্টিৰ আলোকঝাৰীত এটা জৈৱবৈচিত্ৰ উদ্যানৰ আনুষ্ঠানিক ভাবে উদ্বোধন কৰে ৰাজ্যৰ বন আৰু পৰিৱেশ মন্ত্ৰী পৰিমল শুক্লবৈদ্যই। উল্লেখ্য যে, ধুবুৰী বন বিভাগৰ অধীনস্থ আলোকঝাৰী প্ৰস্তাৱিত সংৰক্ষিত বনাঞ্চলৰ ৩ হেক্টৰ মাটিত বিভিন্ন আপুৰুগীয়া গছ ৰোপনেৰে ‘সাহিত্য মনিষী উপবন’ নামৰ এটি জৈৱবৈচিত্ৰ উদ্যানৰ নিৰ্মাণ খৰচ ৰূপে ‘ষ্টেট কমপেনচেট’ৰি এফৰেষ্টেচন ফাণ্ড মেনেজমেন্ট এণ্ড প্লেনিং অ’থ’ৰিটি’ চমুকৈ চি.এ.এম.পি.এ. (CAMPA)আঁচনীৰ অধীনত মুঠ ২৩ লাখ ৭৯ হাজাৰ ৮শ ৭৮ টকা ধাৰ্য কৰা হৈছে।

About Debrata Pyne

Check Also

বিলাসীপাৰা কদমতোলা শান্তি নগৰ প্ৰাথমিক বিদ্যালয়ত পৰিচালনা কমিটিৰ সভাপতি পদকলৈ ভোটদান আৰু লগতে ফলাফল !

২৯ ডিচেম্বৰঃ ধুবুৰী জিলাৰ বিলাসীপাৰা শিক্ষা খণ্ডৰ অন্তৰ্গত কদমতোলা শাস্তি নগৰ প্ৰাথমিক বিদ্যালয়ৰ পৰিচালনা কমিটিৰ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *